Kotor u top 10 evropskih destinacija za posjetiti u 2021.

Kotor se našao se na listi Top 10 najboljih mjesta za posjetiti u 2021. Osvojivši 32.842 glasova, zauzeo osmo mjesto liste, na kojoj su se našle destinacije poput Rima, Pariza, Firence, saopšteno je iz Turističke organizacije Kotor.

“Veoma smo ponosni što se naš grad nalazi rame uz rame sa destinacijama kao što su Rim, Pariz, Firenca, Beč, Braga, Gent, Kanarska ostrva i drugi. Za naš grad su glasali brojni turisti iz Kine, Francuske pa i Tahitija”, poručuju iz organizacije.

Iz TO Kotor kazali su da ovo priznanje je od velikog značaja, te da ih raduje ogromno interesovanje turista.

“Ovo priznanje je od izuzetnog promotivnog značaja za Kotor. I pored svih okolnosti koje su paralisale turizam u poslednjih godinu dana, interesovanje turista za Kotor ne jenjava. Očekujemo skori i postepeni oporavak turizma u ovoj godini i nadamo se da će Kotor ove sezone biti izbor za odmor brojnih turista koji žele biti okruženi prelijepim pejzažima, prirodom i bogatim kulturnim naslijeđem”, zaključuju u saopštenju.

Foto: kotor.travel

Check Also

U Herceg Novom do sada ostvareno 86 odsto turističkog prometa

U Herceg Novom trenutno boravi 27.766 gostiju i upoređujući sa istim datumom iz 2019. to …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *