Oglasi za posao: Prva banka Crne Gore zapošljava

Prva banka Crne Gore AD Podgorica – osnovana 1901. godine

oglašava slobodno radno mjesto

SAMOSTALNI REFERENT ZA ADMINISTRACIJU ODNOSA SA KLIJENTIMA – 2 IZVRŠIOCA

I Uslovi:

  • VSS, Ekonomski fakultet,
  • radno iskustvo 6 mjeseci,
  • znanje stranog jezika
  • rad na računaru.

 II Opis poslova:

  • rasknjižavanje izvoda (kniženja realizovanih naloga stanovništva , kredita stanovništva i privrede);
  • slaganje izvoda;
  • praćenje priliva po osnovu zarada i drugih primanja i knjiženje istih;
  • knjiženje zarada i drugih primanja na osnovu otvaranja specifikacija;
  • automatska obrada fajlova za knjiženja primanja;
  • preuzimanje plata i ostalih priliva sa diskete-automatsko knjiženje zarada i drugih primanja;
  • sprovođenje postupka učitavanja  i realizacije trajnih naloga;
  • obrada internih naloga i njihovo rasknjižavanje;
  • knjigovodstveno evidentiranje kredita (unos odluke o odobrenju kredita – fizička lica, otvaranje partije kreditnog proizvoda);
  • knjigovodstveno evidentiranje kredita (unos odluke o odobrenju kredita – pravna lica, otvaranje partije kreditnog proizvoda);
  • realizacija kredita – puštanje sredstava na račune fizičkih i pravnih lica po osnovu odobrenog kredita-realizacija kreditnog prizvoda;
  • unos Odluka o odbrenju svih vrsta bankarskih garancija;
  • sprovođjenje i realizacija postupka odobravanja kreditnog limita po tekućim računima fizičkih lica ( unos dozvoljenog minusa, izbor kamate grupe i naplata naknade);
  • obračun dospjelih obaveza, kamata i naknada – krediti fizičkih lica;
  • obračun dospjelih obaveza, kamata i naknada – krediti pravnih lica;
  • rasknjižavanje avansa po kreditima fizičkih lica;
  • knjiženje otpisa po kreditima fizičkih lica;
  • knjiženje otpisa po kreditima pravnih lica;
  • likvidacija partija kredita i garancija po njihovom zatvaranju/isteku,
  • saradnja sa drugim sektorima u pogledu knjiženja u svakom sektoru;
  • kontrola izvršenih obračuna, kamata, naknada (krediti pravnih i fizičkih lica);
  • usklađivanje čvrstih i prolaznih računa iz poslovnog domena,
  • praćenje i kontrola sprovedenih evidencija u poslovnim knjigama te rješavanje otvorenih stavki iz područja nadležnosti;
  • po zahtjevu Službe računovodstva sva preknjižavanja, u smislu tačnog knjigovodstvenog evidentiranja stanja po određenim kontima, vezanim za kredite i garancije odobrene PL I FL;
  • izrada izvještaja po poslovima iz poslovnog područja;
  • čuvanje dokumentacije;

Mjesto rada: Podgorica

Rok za prijavljivanje kandidata je 3 (tri) dana od dana objavljivanja oglasa.

Ukoliko ste zainteresovani da postanete dio uspješnog tima, molimo Vas da dostavite svoju radnu biografiju i motivaciono pismo na adresu:

Prva banka Crne Gore AD Podgorica – osnovana 1901. godine, Bulevar Svetog Petra Cetinjskog br. 141, Podgorica, za Službu ljudskih resursa ili na e-mail adresu: [email protected] sa naznakom – PRIJAVA NA OGLAS ZA POSAO.

Napomena: Prilikom razmatranja prijava, prednost će imati kandidati sa prethodnim radnim iskustvom u bankarskim poslovima.

Nepotpune i neblagovremene prijave se neće razmatrati.

Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće pozvani na razgovor.

Podijeli ovaj članak