Oglasi za posao: Prva banka Crne Gore zapošljava

Prva banka Crne Gore AD Podgorica – osnovana 1901. godine

oglašava slobodno radno mjesto

SAMOSTALNI REFERENT ZA DEPOZITE – 1 IZVRŠILAC

I Uslovi:

  • VII stepen stručne spreme, Ekonomski ili drugi fakultet,
  • radno iskustvo najmanje 1 godina,
  • rad na računaru,
  • znanje engleskog ili drugog stranog jezika

 II Opis poslova:

  • Primanje Zahtjeva za oročavanje depozita pravnih lica;
  • Dostavljanje ponuda u vezi uslova oročenja depozita pravnih lica;
  • Priprema Ugovora o oročenom novčanom depozitu pravnog lica;
  • Administracija procedure sklapanja Ugovora kada se radi o oročenim depozitima pravnih lica, specijalnim klijentima fizičkim licima, pozajmicama;
  • Sprovodjenje Odluke kroz sistem za prethodne vrste poslova;
  • Knjiženje promjena vezano za depozitne račune klijenata u sredstvima;
  • Praćenje i obračunavanje kamate kod računa depozita;
  • Informisanje klijenta o dospjelim i obračunatim kamatama (kamatni listovi);
  • Priprema naloga za plaćanje kamata i povraćaj dospjelih obaveza;
  • Rasknjižavanje izvoda;
  • Generisanje kursnih razlika;
  • Izrada Izvještaja 50 najvećih deponenata.
  • Primanje Zahtjeva za reoročavanje depozita pravnih lica;
  • Praćenje dospijeća i dostavljanje informacija o dospijećima;
  • Dostavljanje ponuda u vezi uslova reoročenja depozita pravnih lica;
  • Priprema Anexa o oročenom novčanom depozitu pravnog lica;
  • Sistemsko evidentiranje Anexa Odluke za prethodne vrste poslova;
  • Obračunavanje evidentne kamate kod računa depozita, subordinisanog duga, sredstva plasirana kod ostalih banaka;
  • Obračun kamata i rata na primljene kredite dividendi;
  • Povraćaj dospjelih obaveza;
  • Obračunavanje, dostavljanje izvještaja i knjiženje obavezne reserve;
  • Dostavljanje izvještaja Fondu za zaštitu depozita ;
  • Praćenje i knjiženje HOV kupljenih i sredstava obavezne rezerve, neamortizovanog diskonta;
  • Dostavljanje izvještaja IP o pozajmicama;
  • Dostavljanje izvještaja SUB o subordinisanom dugu

Mjesto rada: Podgorica

Rok za prijavljivanje kandidata je 3 (tri) dana od dana objavljivanja oglasa.

Ukoliko ste zainteresovani da postanete dio uspješnog tima, molimo Vas da dostavite svoju radnu biografiju i motivaciono pismo na adresu:

Prva banka Crne Gore AD Podgorica – osnovana 1901. godine, Bulevar Svetog Petra Cetinjskog br. 141, Podgorica, za Službu ljudskih resursa ili na e-mail adresu: [email protected] sa naznakom – PRIJAVA NA OGLAS ZA POSAO.

Napomena: Prilikom razmatranja prijava, prednost će imati kandidati sa prethodnim radnim iskustvom u bankarskim poslovima.

Nepotpune i neblagovremene prijave se neće razmatrati.

Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće pozvani na razgovor.

Podijeli ovaj članak