Oglasi za posao: Alter Modus zapošljava Rizik analitičara

Alter Modus (www.altermodus.me) je mikrokreditna finansijska institucija koja na tržištu Crne Gore uspješno posluje od 1997. godine. Najveći značaj u svom radu pridajemo iskazanim potrebama ciljne populacije. Posebnu pažnju posvećujemo razvijanju partnerskih odnosa i odnosa uzajamnog poštovanja, kao i stalnom unaprijeđenju znanja i vještina.

Ukoliko želite da radite u uređenoj domaćoj kompaniji, priključite nam se i postanite dio uspješnog tima.

Ovim putem oglašavamo sljedeće slobodno radno mjesto:

  Rizik analitičar

(broj izvršilaca: 2)

Mjesto rada: S obzirom na to da MFI Alter Modus raspolaže sa 15 kancelarija, odnosno posluje u većini crnogorskih opština, mjesto rada će biti naknadno određeno. Nastojaće se da isto bude u opštini najbližoj mjestu stanovanja odabranog kandidata.

Ključna zaduženja:

  • Izrada i razvoj rizik mišljenja za individualne kredite (ocjena rizičnosti boniteta klijenata, ocjena rizičnosti transakcije, dostavljanje rizik mišljenja);
  • Unaprijeđenje analiza za utvrđivanje kreditne sposobnosti klijenata;
  • Unaprijeđenje uputstava koja se odnose na rejting;
  • Analiza portfolija u riziku i sredstava obezbijeđenja (analiza uzroka kašnjenja na kreditima, izvještavanje o razlozima kašnjenja i davanje preporuka; analiza uspješnosti naplate sredstava obezbjeđenja);
  • Monitoring podataka koji se unose u sistem;
  • Edukacija zaposlenih iz domena individualne procjene rizika i utvrđivanja kreditne sposobnosti;
  • Obavljanje i drugih srodnih poslova po nalogu neposrednog rukovodioca.

Potrebne kvali­fikacije i uslovi:

  • Minimum VI nivo – kvalifikacija visokog obrazovanja, ekonomsko usmjerenje;
  • Minimum 2 godine relevantnog radnog iskustva;
  • Poznavanje rada na računaru – MS Office paket, srednji nivo znanja, sa fokusom na Excel;
  • Poželjno poznavanje tržišta i ciljnih grupa Alter Modusa;
  • Razvijene sljedeće kompetence/sposobnosti: – Analitičnost,  – Sposobnost logičkog mišljenja i rasuđivanja,  – Predstavljanje i saopštavanje informacija.

Napomena: Prije početka radnog angažmana kompanija obezbijeđuje adekvatnu obuku.

Ukoliko ste zainteresovani za rad na gore navedenoj poziciji, radnu biografiju možete poslati na mail adresu [email protected] najkasnije do 09.10.2018. godine .

Sve kandidate koji budu dio užeg izbora kontaktiraćemo najkasnije do 14.10.2018.godine.

Pružamo jednake mogućnosti svim našim zaposlenima, kao i kandidatima koji apliciraju za posao, bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost, godine, pol, političko ili bilo koje drugo opredijeljenje.

Unaprijed se zahvaljujemo na ukazanom povjerenju i interesovanju za rad u našoj kompaniji.