Oglas za posao: Universal Capital Banka zapošljava Saradnika u sektoru Rizika

Universal Capital Banka AD Podgorica (bivša First Financial Banka) raspisala je oglas za prijem radnika na sljedeće radno mjesto:

– RISK SPECIALIST

Oglas je otvoren do 04.12.2014.godine.

PRIJAVE KLIKOM NA SLJEDEĆI LINK.

OPIS POSLA

Universal Capital Bank oglašava sljedeće radno mjesto:

RISK SPECIALIST

Pozicija u Podgorici

Opis posla sa glavnim odgovornostima i zaduženjima:

  • Učestvuje u davanju mišljenja o prikladnosti kreditnog prijedloga u postupku odobravanja kredita, motivisano razmatranjem rizika, a ne komercijalnom prilikom;
  • Kontrola odobravanja kredita po autorizovanim uslovima (rokovi, garancije…);
  • Vrši klasifikaciju kredita u skladu sa Odlukom CBCG o minimalnim standardima za upravljanje kreditnim rizikom;
  • Vrši procjenu rezervi u skladu sa IFRS standardima;
  • Izrada migracionih matrica kredita u kašnjenju;
  • Priprema i dostavlja potrebne izvještaje za CBCG;
  • Priprema i dostavlja potrebne izvještaje za Menadžment Banke i Odbor direktora;
  • Priprema i sprovodi politike i procedure u iz oblasti upravljanja rizicima;
  • Učestvuje u radu ALCO komiteta;
  • Učestvuje u radu ostalih komiteta Banke u skladu sa svojim odgovornostima;
  • Učestvuje u realizaciji projekata u Banci u skladu sa svojim odgovornostima;
  • Prati i izdvaja rezerve za Rizik zemlje;
  • Kontroliše proces identifikacije, procjene, praćenja i upravljanja operativnim rizikom;
  • Sprovodi aktivnosti vezane za procjenu adekvatnosti kapitala u skladu sa važećom regulativom;
  • Upravljanje i kontrola limita izloženosti;
  • Učestvuje u identifikaciji postojećih tržišnih rizika i tržišnih rizika koji mogu proizaći iz novih poslovnih proizvoda i aktivnosti;
  • Priprema i izrađuje izvještaje o izloženosti Banke tržišnim rizicima;
  • Učestvuje u kreiranju i razvoju novih internih izvještaja, scenarija i modela za kontrolu rizika;
  • Koordinira rad sa drugim organizacionim djelovima Banke (IT, računovodstvo…) u cilju efikasnije kontrole izloženosti Banke rizicima;
  • Obavlja i ostale poslove u skladu sa internom sistematizacijom Banke i opisom posla.

Kvalifikacije:

  • Ekonomski fakultet;
  • Minimum 3 godine radnog iskustva;
  • Znanje engleskog jezika;
  • Poželjno znanje statistike/ekonometrije/VaR metode;
  • Poznavanje i kontinuirano praćenje regulative u oblasti bankarstva.

Ako vjerujete da ispunjavate navedene uslove, svoju biografiju (sa skorijom fotografijom) pošaljite putem opcije

KONKURIŠITE NA OGLAS.

Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži krug